WySPA.iT TO PRZEDE WSZYSTKIM KONFERENCJA INFORMATYCZNA I GIEŁDA PRACY
- OPRÓCZ TEGO PRZYGOTOWALIŚMY INNE ELEMENTY ZACHĘCAJĄCE DO UDZIAŁU

tag (1)

BEZPŁATNY UDZIAŁ

wystarczy się tylko zarejestrować

present

GIFTBAG

dla pierwszych 100 osób w obiekcie

pen

USPRAWIEDLIWIENIE

nieobecności na zajęciach

interface

CERTYFIKAT

dla aktywnych uczestników

signs

KONKURSY

wygraj wartościowe nagrody

people

PRZEKĄSKI

na małego głoda

Raspberry pi 3
Xbox-one-lrg

KONFERENCJA PODZIELONA JEST NA CZTERY STREFY TEMATYCZNE

W STREFIE APLIKACJI I PROGRAMOWANIA, ZAPOZNASZ SIĘ Z NAJNOWSZYM OPROGRAMOWANIEM PRZEZNACZONYM GŁÓWNIE DLA KLIENTÓW BIZNESOWYCH.

STREFA SIECI I SERWERÓW ZORIENTOWANA BĘDZIE NA ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU CHMURY OBLICZENIOWEJ (CLOUD COMPUTING). W RAMACH STREFY POROZMAWIASZ Z DOSTAWCAMI ROZWIĄZAŃ OPARTYCH NA CHMURZE OBLICZENIOWEJ I ZOBACZYSZ NAJNOWSZE USŁUGI.

W STREFIE INNOWACJI WYSTAWIONE BĘDĄ NAJNOWOCZEŚNIEJSZE ROZWIĄZANIA, KTÓRE JUŻ TERAZ ZMIENIAJĄ ŚWIAT ALBO ZROBIĄ TO WKRÓTCE – PRZEDE WSZYSTKIM BĘDĄ TO ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU „INTERNETU RZECZY” (INTERNET OF THINGS).

STREFA GIER PRZEZNACZONA BĘDZIE DLA WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH TWORZENIEM GIER. GRY KOMPUTEROWE TO JUŻ NIE TYLKO PROGRAMY PRZEZNACZONE DO ROZRYWKI, ALE TEŻ CZĘŚĆ DZISIEJSZEJ KULTURY I PRĘŻNIE ROZWIJAJĄCY SIĘ E-SPORT. W STREFIE ZAGRASZ NA KONSOLACH, KOMPUTERACH PC ORAZ WYPRÓBUJESZ ROZWIĄZANIE VR. PREZENTOWANE BĘDĄ ZARÓWNO GRY INDIE, JAK I TYTUŁY AAA. BĘDZIESZ MÓGŁ WZIĄĆ UDZIAŁ W SPECJALNIE PRZYGOTOWANYM TURNIEJU, Z NAGRODAMI.

 • STREFA APLIKACJI I PROGRAMOWANIA
 • STREFA INNOWACJI
 • STREFA SIECI I SERWERÓW
 • STREFA GIER

DZIĘKI PREZENTACJOM I WARSZTATOM PROWADZONYM PRZEZ CZOŁOWYCH EKSPERTÓW, POSZERZYSZ SWOJE HORYZONTY I WIEDZĘ NIEZALEŻNIE OD POZIOMU TWOJEGO ZAAWANSOWANIA

9:00 - REJESTRACJA

NIE ZAPOMNIJ O BILECIE Z SERWISU EVENEA

9:45 - CEREMONIA OTWARCIA

Krótkie przywitanie uczestników wydarzenia.

10:00 - .NET CORE Z ODROBINĄ ASP.NET CORE. CZYLI - MS ORAZ LINUX

Piekło zamarzło. Microsoft .NET działa (i jest wspierany oraz rozwijany) na Linux. Niezależni twórcy aplikacji (innymi słowy – każdy) może mieć wpływ na nową wersję .NET (napisać jej fragment). Na tej sesji przyjrzymy się jakie możliwości daje ta platforma, co to będzie ASP.NET Core i generalnie – jak poruszać się w tym świecie, gdzie .NET jest kompilowany z kodu źródłowego.

Prezentację poprowadzi TOMASZ KOPACZ – MICROSOFT

10:40 - IBM BLUEMIX - PLATFORMA WSPIERAJĄCA INNOWACYJNOŚĆ

Czy budowanie innowacyjnych aplikacji mobilnych i web’owych musi być trudne? Zdecydowanie nie,  a platforma IBM Bluemix jest tego najlepszym przykładem.

Dziś głównie dzięki technologiom Chmurowym, tworzenie aplikacji jest dużo łatwiejsze niż kiedyś. Deweloperzy mają do dyspozycji platformy zapewniające automatyzację oraz łatwy dostęp do dużej liczby gotowych komponentów, bez konieczności zajmowania się infrastrukturą niezbędną do ich uruchomienia. To z kolei umożliwia przejście od pomysłu do prototypu w sposób szybki i wygodny.

Zapraszamy na wykład i demo poświęcone platformie dla Developerów – IBM Bluemix. Na spotkaniu opowiemy o samej platformie, dostępnych na niej komponentach, m.in. usługach kognitywnych IBM Watson, oraz pokażemy gotowe aplikacje zbudowane w oparciu o te usługi.

Wykład poprowadzą eksperci IBM: GRAŻYNA DADEJ – Executive Architect oraz ANDRZEJ OSMAK – Cloud Advisor.

11:20 - PLATFORMA ORACLE - DLA CHMURY I NIE TYLKO

Prezentację poprowadzi MICHAŁ KOSTRZEWA – ORACLE

12:00 - PROGRAMOWANIE TO NIE TYLKO ZMIENNE, PĘTLE I WARUNKI

W prezentacji zostaną przedstawione zagadnienia z jakimi programista spotyka się na co dzień, niekoniecznie związane z kodowaniem, oraz o tym że jego świat nie musi kończyć się na programowaniu.

Prezentację poprowadzi KONRAD NIDERLA – NETRIX

12:20 - PRZERWA

Przerwa na kawę i rozmowę z wystawcami.

12:30 - TECHNOLOGIE W SŁUŻBIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Technologie w służbie przedsiębiorczości

Możliwości wykorzystania istniejących technologii jest bardzo wiele, dlatego każdy kto śledzi nowinki technologiczne, kto widząc problem od razu szuka sposobu na rozwiązanie go, może zostać przedsiębiorcą. Dobry pomysł to ponad 50% sukcesu, środki na jego realizację oraz ludzie którzy pomogą go zrealizować zawsze można znaleźć.

Prezentację poprowadzi ANNA PIETRZAK – INFINITE

12:50 - WINDOWS IoT CORE, RASPERRY PI, UWP NO I STREAM ANALYTICS WRAZ Z IoT HUB

– czyli jak budować systemy Internet of Things na Microsofcie

Prototypowanie rozwiązań IoT jest znacznie trudniejsze niż budowa „tylko” oprogramowania. Chociażby z tego powodu że mamy też komponent sprzętowy i ew. pomyłki są kosztowne. Na tej sesji przyjrzymy się w jaki sposób budowę prototypów można uprościć wykorzystując Windows IoT a także (ale krótko) jak wysłać, zgromadzić i przetworzyć dużą ilość komunikatów.

Prezentację poprowadzi TOMASZ KOPACZ – MICROSOFT

13:30 - NIE KODUJ, PISZ PROZĘ

Ne koduj, pisz prozę – lingwistyczne techniki wychodzące poza Clean Code

Wykład poprowadzi – SŁAWOMIR SOBÓTKA – BOTTEGA IT SOLUTIONS

14:10 - PRZERWA OBIADOWA

Przerwa na obiad i zebranie myśli

14:50 - WSTĘP DO PROGRAMOWANIA W R

Prelekcję poprowadzi DAMIAN WIDERA – Microsoft MVP for SQL Server – PLSSUG

15:30 - TDD WITH BDD IN PHP and SYMFONY

W czasie tej sesji zostaną poruszone zagadnienia związane z TDD i BDD. Na czym polega różnica między TDD i BDD? W jaki sposób tego typu metodologie są nas w stanie wesprzeć w tworzeniu oprogramowania wysokiej jakości, a zarazem mogą poprawić komunikację pomiędzy biznesem, a developmentem?

Prelekcję poprowadzi KAMIL ADRYJANEK – Level7Systems

16:10 - CIEMNA STRONA YOUTUBE

Na prelekcji dowiesz się czym jest YouTube Data API oraz jak skutecznie używać YouTube Analytics.

Prelekcję poprowadzi ANRDII KOVALCHUK – GDG WAWRSZAWA

16:40 - ZAAWANSOWANE TECHNIKI W JAVASCRIPT

JavaScript, JS – skryptowy język programowania, stworzony przez firmę Netscape, najczęściej stosowany na stronach internetowych. Pod koniec lat 90. XX wieku organizacja ECMA wydała na podstawie JavaScriptu standard języka skryptowego o nazwie ECMAScript. Głównym autorem JavaScriptu jest Brendan Eich.

Prelekcję poprowadzi KRZYSZTOF KUREK – DATAART

17:20 - PRZERWA

Przerwa na kawę i rozmowę z wystawcami.

17:30 - GIS - OD ANALITYKI BIZNESOWEJ DO ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚĆI

Większość danych biznesowych gromadzonych w systemach informatycznych posiada kontekst przestrzenny. Prezentacja dotyczyć będzie zagadnień związanych z analizowaniem różnych danych na mapach cyfrowych, dzięki czemu możliwe jest pozyskanie nowej wiedzy ułatwiającej podejmowanie istotnych decyzji biznesowych. Omówione zostaną również najnowsze trendy związane z praktycznym zastosowaniem map oraz modeli 3D w połączeniu z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością.

Prelekcję poprowadzi ŁUKASZ PRAŻMO – GIS-Expert sp. z o.o.

18:00 - KRAJOBRAZ ZAGROŻEŃ W SIECI Z PUNKTU WIDZENIA ADMINISTRATORA

Agenda:

 • Omówienie aktualnych zagrożeń – prezentacja nowoczesnych technik i wektorów ataków
 • Dlaczego inwestycje w zabezpieczanie brzegu sieci są niewystarczające oraz nieefektywne ?
 • Portale społecznościowe a kwestia bezpieczeństwa
 • Urządzenia mobilne – nowy cel cyberprzestępców
 • Czy ochrona antywirusowa jest nadal skuteczna?

Prelekcję poprowadzi PIOTR CHRUŚCIEL – ASSECO BUSINESS SOLUTIONS S.A.

18:25 - JAK ZBUDOWAĆ SWOJE #VISIBILITY NA RUNKU IT?

Mateusz pokaże jak działa rynek informatyczny, w jaki sposób można zostać aktywistą i co możemy dzięki temu osiągnąć opierając to na przykładach najbardziej znanych osób w środowisku akademicko-biznesowym w Polsce.

Prezentację poprowadzi MATEUSZ KOZŁOWSKI

18:50 - AZURE STREAM ANALYTICS I AZURE MACHINE LEARNING W ANALIZIE DANYCH

Dane z urządzeń mobilnych i  IoT (Internet of Things), logów, czy sieci społecznościowych są strumieniami danych, które w sposób ciągły przychodzą do nas. W trakcie sesji będzie można przekonać się jak przy użyciu platformy Azure można zbudować takie rozwiązanie co umożliwi w czasie rzeczywistym analizę takich strumieni danych, nawet wzbogaconą o modele uczenia maszynowego. W czasie sesji zostanie pokazane praktyczne wykorzystanie Azure Stream Analytics i Azure Machine Learning.

Prezentację poprowadzi ŁUKASZ GRALA  – Microsoft

19:30 - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW I ROZDANIE NAGRÓD. ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

Podczas wydarzenia każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursach i zabawach. Nagrody zostaną rozdane podczas oficjalnego zakończenia konferencji.

12:50 - WYKONANIE ANIMACJI FLAGI

Wykonanie animacji flagi wprawionej w ruch przez czynniki atmosferyczne

14:10 - PRZERWA OBIADOWA

Przerwa na pizzę i rozmowę z wystawcami.

15:30 - CZY WODĘ MOŻNA WYMODELOWAĆ?

Tworzenie animacji przelewania wody z naczyń

KOŁO GRAFIKI INŻYNIERSKIEJ I ANIMACJI KOMPUTEROWEJ „AnimGRAF”

Koło Grafiki Inżynierskiej i Animacji KomputerowejKoło Grafiki Inżynierskiej i Animacji Komputerowej „AnimGRAF” serdecznie zaprasza na warsztaty, które zostaną przeprowadzone w ramach wydarzenia WySPA.iT. Koło działa od 2014 roku przy Wydziale Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej i skierowane jest do osób, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania w dziedzinie grafiki oraz animacji komputerowej. Jeśli interesują Cię zagadnienia tworzenia trójwymiarowych animacji przyjdź na warsztaty, w czasie których wspólnie wykonamy animację flagi wprawianej w ruch przez czynniki atmosferyczne, a także spróbujemy wymodelować wodę. Jeżeli brzmi to dla Ciebie niewiarygodnie, przyjdź, a obalimy Twoją teorię! Zapraszamy!

Warsztaty poprowadzą: Aneta Tarnogórska, Jacek Kasperski oraz Mateusz Wach

PROJEKT ORION

Projekt orionProjekt Orion – grupa pasjonatów robotyki z Politechniki Lubelskiej budująca łazik marsjański do startu w zawodach European Rover Challenge.

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE INFORMATYKI - UMCS

Chcemy zachęcić ludzi do rozpoczęcia przygody z branżą IT oraz zapoznać ich z wieloma możliwościami które ta branża ze sobą niesie. Umożliwiamy dodatkowe szkolenia w formie warsztatów na przeróżne tematy by każda osoba mogła rozwinąć swoje zainteresowania i odkryć swoje mocne strony. Zapewniamy zapoznanie się z nowymi technologiami w milej, przyjaznej atmosferze. Dodatkowo organizujemy oraz uczęszczamy na wielu konferencjach, takich jak np. Microsoft Imagine Cup gdzie nie tylko mamy szanse spotkać ciekawych i wpływowych ludzi, ale też uczymy się rzeczy z poza IT, które z pewnością przydadzą się w naszym przyszłym życiu zawodowym. Jesteśmy ‚społeczeństwem’ które bardzo szybko się rozwija, i zachęcamy każdego do kontaktu z nami. Łącząc nasze siły, możemy zmienić świat na lepszy, i właśnie to jest naszym celem.

TOMEK GRACZYK – NIEZALEŻNY TWÓRCA GIER Z LUBLINA

Space Box to trójwymiarowa platformówka logiczna, stawiająca wyzwanie twojej orientacji w przestrzeni 3D jak żadna gra dotychczas: łącząc obracanie świata w stylu gry Fez ze specyficznym skakaniem znanym choćby z Angry Birds. Podróż głównego bohatera jest pretekstem do zadania sobie jednego z najważniejszych kosmicznych pytań: “Czy potrafisz przekroczyć własne granice?”. Dodatkowy tryb rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości pozwala w pełni poczuć trójwymiarowy świat Space Box’a za pomocą dowolnych gogli VR sterując rozgrywką całkowicie poprzez ruch głową.

KOŁO NAUKOWE ZASTOSOWAŃ INFORMATYKI

Wydział Zarządzania, Politechnika Lubelska

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE CYBERKULTURY - UMCS

CyberkulturaKoło powstało w grudniu 2014 i działa przy Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.  Głównymi celami koła jest propagowanie szeroko pojętej kultury nowych mediów i cyberkultury, promowanie dziedzictwa kultury cyfrowej, badanie i animacja kultury gier komputerowych, rozpoznawanie problemów związanych z animacją kultury cyfrowej, sieciowej i nowo medialnej w powiązaniu z udziałem w upowszechnianiu kultury.

KOŁO NAUKOWE ZDROWIA PUBLICZNEGO

Jesteśmy kołem naukowym zajmujemy się pracą nad poszerzaniem zdrowia wśród społeczeństwa, oraz nad informatyzacją w służbie zdrowia e-recepta, e-skierowanie, e-zwolnienie.

KOŁO NAUKOWE ELEKTRORADIOLOGII

KOŁO NAUKOWE DEVNULL

DevNull jest Kołem Naukowym zrzeszającym studentów informatyki. Członkowie DevNull to osoby z pasją, zaangażowane w rozwój IT.
Aktualnie Koło stawia sobie dwa główne cele:

 • samokształcenie członków Koła (poznawanie nowych technologii, praca nad wieloma projektami z zakresu programowania, sieci komputerowych, robotyki, …)
 • dydaktyka i popularyzacja informatyki wśród studentów (cykliczne warsztaty, szkolenia i inne inicjatywy).

ZOSTAŁO MAŁO CZASU

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA. NIE PRZEGAP TAKIEJ OKAZJI, KOLEJNA DOPIERO ZA ROK. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ I POWIEDZ O TYM ZNAJOMYM!

Prelegenci

GIEŁDA PRACY

NAJWAŻNIEJSI PRACODAWCY IT W JEDNYM MIEJSCU

up-arrow

dowiedz sie o najnowszych trendach na rynku pracy iT

mark

dowiedz się jakie CV oczekują pracodawcy

symbol

zostaw CV u wymarzonego pracodawcy

PATRONI MEDIALNI I PARTNERZY WYDARZENIA

 • Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych
 • Accenture1
 • Bottega
 • Netrix
 • Level7Systems
 • Comarch
 • Smakuj
 • DataArt
 • IBM
 • Lubelska Wyżyna IT
 • TIDK
 • asseco
 • Oracle
 • Microsoft
 • Infinite
 • cbrti
 • DreanArt
 • Helion
 • Platforma Startowa
 • WyborczaLublin
 • Radio Lublin
 • KurierLubelski
 • SpotkaniaIT
 • PLSSUG
 • Crossweb
 • eLeader
 • Finanreq

PATRONI HONOROWI

 • Lubelska Wyżyna IT
 • Krzysztof Hetman
 • Politechnika Lubelska
 • Politechnika Warszawska
 • Politechnika Łódzka
 • Instytut Elektrotechniki
 • WSPA

POLUB NAS I NIE PRZEGAP WSZYSTKICH NAJNOWSZYCH INFORMACJI ORAZ KONKURSÓW NA NASZYM FACEBOOK'U

ORGANIZATORZY

 • wyspa.net
 • Samorząd WSPA
 • devnull
 • WYSPATV

Newsletter

Chcesz być na bieżąco informowany o zmianach w agendzie?
Chcesz być informowany jako pierwszy o konkursach?
Chcesz wiedzieć więcej niż inni?

Dołącz do nas i nie daj się zaskoczyć!

NAPISZ DO NAS

CHCIAŁBYŚ POMÓC W ORGANIZACJI WySPA.iT? CHĘTNIE NAWIĄŻEMY WSPÓŁPRACĘ, NIEZALEŻNIE CZY PISZESZ W SWOIM IMIENIU, KOŁA NAUKOWEGO LUB FIRMY. NAPISZ DO NAS NA PEWNO SIĘ SKONTAKTUJEMY.

IMIĘ (wymagane)

E-MAIL (wymagane)

WIADOMOŚĆ

 • Rymarczyk

  Odpowiadam za wsparcie merytoryczne dla komitetu organizacyjnego.

  Tomasz Rymarczyk Prodziekan WSPA

 • Garbacz

  Odpowiadam za kontakt i współpracę z partnerami.

  Rafał Garbacz Przewodniczący

  http://linkedin.com/in/rgarbacz